4 Haziran 2009 Perşembe

'' 8 yaşındaysanız ve aşıksanız ''

.

Başlıktaki repliğin sahibi yukarıdaki şirin velet kendisi yaklaşık 7-8 yıldır aynı yaşta ve her söylediğinde insanda 8 yaşına dönme isteği uyandırıyor..Ve çizgi filmin doğuşundan beri ''göster ama elletme'' modundan hiç çıkmayan Çinli Chen..

Konusu Cedric'in körkütük aşık olduğu Çinli sınıf arkadaşı Chen'in gözüne girebilme çabaları fakat ara sıra iyi anlaşmalarının dışında Cedric'in sürekli bir çuval inciri berbat etmesinden dolayı hep tartışma, kırgınlık hatta kavga halindeler.

Cedric okulda sabahtan akşama kadar en iyi arkadaşı Christian ile sürekli fikir alış-verişi ile sonuca ulaşmaya çalışırlar fakat her parlak fikir hüsranla sonuçlanır.

Akşam eve geldiğinde kendisini tek dinleyen kişi olan 70 küsür yaşındaki dedesine olan biteni anlatır, zaman zaman dedesi kendisiyle dalga geçsede çoğu zaman hayat dersi verir...

Her akşam yatmadan önce günlüğüne başından geçenleri karalar ve sonunu hep başlıktaki gibi sonlandırır.

Aslında izleyici kitlesi çocuğun 8 yaşında olmasından pek şikayetçi değil hatta repliğin hastası olanlarda mevcut(muş) fakat yıllardır birtürlü yaşı büyümeyen ufaklığın 9 yaşına girebilmesi için facebook dahil birçok platformda kampanyalar başlatılmış, hatta şurdan sizde kampanyaya destek verebilirsiniz. Gerçi destek versenizde taaa Fransadaki yapımcıların haberi olmayacağıda kuvvetle muhtemel.

Araştırmalarıma göre 9 yaşına girdiği bölüm mayıs ayı içerisinde yayınlanmış fakat somut deliller elde edemediğimden hala bir bilinmez olarak gizemini korumaktadır...

Günümüzde CİNE5 Maxi TV'de yayınlanmakta olup, geçmiş birçok bölümünüde burdan izleyebilirsiniz...

Hiç yorum yok: